Kultura a sport

Rynholecká pětka - Covid speciál

     Vzhledem k dobrým sněhovým podmínkám pořádá sportovní výbor obecního úřadu další ročník nepravidelného závodu na běžkách "Rynholecká pětka". Kvůli špatným epidemiologickým podmínkám jsou drobně upravena pravidla v tom smyslu, že každý závodník může vyrazit sám ať na běžkách nebo pěšky (prosím neničit běžeckou stopu). Start závodu je u památného stromu nad kolejemi a vede podle přiložené mapky nebo na tomto odkazu. Trať trasy ve formátu GPX naleznete v příloze.

     Od startu vede trasa směrem na západ, kde po cca 150 m odbočuje doleva na pole (kde začíná stopa) až skoro k panelové cestě. Před panelkou odbočuje doleva a pokračuje až na "Bílou cestu" kde pokračuje po cestě až k rynholecké vodárně (vetšinou vede souběžně s cestou běžecká stopa). U vodárny je třeba překonat silnici bez sněhu a pokračovat po bílé cestě směrem k lánskému letišti. Za vodárnou lze pokračovat jak po cestě tak vlevo souběžně s cestou, kde je také stopa. U lánského letiště trať pokračuje po pravé části pole až dolů ke kruhovému objezdu, kde odbočuje doleva na cestu pod Starým zámkem. Souběžně s touto cestou běžecká stopa na poli není, pole není rovné. Po cestě je třeba pokračovat až pod Lauru, kde traď odbočuje doprava přímo přes pole (opět je zde stopa) tak, aby se bylo možné napojit na cestu od rohu hřiště k haldě. Zde je třeba objet kanálovou vpusť a pokračovat cílovou rovinkou až k terénní vlně, kde je cíl (pro místní: tam kde byla velká vrba, pro nemístní: před lavičkou s kaštanem vpravo).

     Trať je možno zdolat na běžkách (pro neběžkaře klidně pěšky, ale neničte prosím běžeckou stopu - tam kde je). Po ukončení můžete nahlásit výsledný čas na tento mail. (pokud není odkaz funkční, tak pošlete na dvorak@obecrynholec.cz své jméno, příjmení a věk, čas a jestli jste absolvovali trať na běžkách nebo pěšky)  Výsledky je možné hlásit dokud bude sníh, nejpozději do příští neděle, tedy 24. 1. 2021 do 20:00 hodin.

     Přejeme příjemnou zábavu.

Rynholecká pětka - Covid speciál

Rynholecká pětka - Covid speciál

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
rynholecka-petka.gpx 12.4 Kb