Aktuality

Vstupujeme do sezóny 2019/2020

3,2,1.....další - již čtvrtá - sezóna našeho týmu právě začíná. A co jsme si do ní pro naše členy a příznivce připravili? Z velké části bude podobná té loňské:

 • účast na regionálních bodovacích turnajích žactva - minimálně jeden z nich se bude opět konat v Rynholci, a to v sobotu 14.12.2019
 • okresní soutěž V.třídy dospělých - zde tentokrát poměříme síly s 13 protivníky a naší ambicí určitě bude vylepšit loňské 10.místo. Začínáme v neděli 29.9.2019 domácím soubojem se Sokolem Hředle "E"
 • okresní pohár Rakovnického deníku - i tady zopakujeme loňskou účast a chceme se probít alespoň přes první kolo. Soupeřem nám bude KST Rakovník "E"
 • několik dalších překvapení, která je ale ještě brzo prozrazovat - každopádně se můžete těšit

Vzhůru do nové sezóny

S koncem prázdnin začal nejen školní rok, ale také nová ping-pongová sezóna 2018/2019. Pro nás se jedná o třetí v pořadí a bude ještě nabitější než sezóny minulé, čekají nás totiž dvě velké novinky. Na co se tedy můžeme kromě pravidelných tréninků společně těšit?

 • stejně jako v sezónách minulých se zúčastníme regionálních bodovacích turnajů mládeže okresů Rakovník a Kladno. Narozdíl od obvyklých pěti turnajů nás jich v této sezóně čeká 6, a to proto, že mezi tradiční pořadatele se nově zařadil i rynholecký Baník! Děti si tak v březnu nebo dubnu 2019 (termín bude teprve určen) zahrají na domácích stolech a užijí si tak jistě velké divácké podpory. Zatím jsou známy termíny prvních třech turnajů, takže si už teď můžete v kalendáři zaškrtnout: 6.10. Lány, 17.11. Unhošť a 9.12. Stochov
 • další velkou novinkou pro tuto sezónu je naše účast v okresní soutěži V.třídy mužů. Tady budeme mít šanci změřit svoje síly s 10 soupeři ze všech koutů rakovnického okresu, a to klasickým způsobem dvoukolově doma - venku. Naše umístění v konečné tabulce je zatím otazníkem, ale přehled soupeřů a rozpis zápasů si již můžete prohlédnout zde.
 • navážeme na loňskou premiérovou účast v okresním poháru mužů a i letos si tuto soutěž zahrajeme
 • kromě toho se samozřejmě zúčastníme i dalších prověřených turnajů
 • a v neposlední řadě se už teď moc těšíme do nově zrekonstruované sokolovny, do které díky finanční podpoře obce zakoupíme nové stoly, ohrádky a vše potřebné pro to, abychom mohli poctivě trénovat i dobře reprezentovat

Do takto nabité sezóny jsme posílili i "personálně" a získali jsme dva nové členy. Těsně před prázdninami s námi začal trénovat další nejmladší žák - Vojta Oplt a během prázdnin se povedlo dotáhnout přestup Miroslava Tlustého z pražského klubu Elizza. Tím náš oddíl pokořil další hranici, protože získal prvního dospělého člena :-) V posilování kádru určitě budeme pokračovat a hned, jak nám to kapacitní podmínky dovolí (přesun do sokolovny), pokusíme se řady kluků i holek ještě rozšířit. Držte nám palce!

 

 


Prosincová invaze Baníku do sdělovacích prostředků

Skvělá zpráva - přesně po 14 měsících od vzniku našeho oddílu se začínáme objevovat ve sdělovacích prostředcích. Prosinec byl z tohoto pohledu skutečně přelomový, a tak si na odkazech níže můžete v klidu "vychutnat" všechny zmínky o Baníku:

 • v regionálním tisku
  • zpráva o regionálních bodovacích turnajích mládeže - najdete zde
  • článek o prvním kole poháru RD - najdete zde
 • v celoplošné veřejnoprávní televizi
  • reportáž z vánočního turnaje v Lánech - najdete zde. Doufáme, že zástupci sponzorů i mateřské TJ ocení především sekundové prostřihy na přední i zadní stranu našich dresů :-)

Pozvánka na stolní tenis:SKST Baník Rynholec-Velká Buková B

Zveme všechny diváky, fanoušky a příznivce na první oficiální zápas týmu stolního tenisu SKST Baník Rynholec. Podrobnosti naleznete v přiloženém plakátu. Přijďte nás povzbudit! Těšíme se na Vás.
 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
pohar-plakat.pdf 280.8 Kb

Milan Tlustý bude hostovat v TJ Sokol Lány

Milan Tlustý bude hostovat v TJ Sokol Lány

Dobré formy našich hráčů a hráček si všimli i "skauti" z ostatních oddílů a tak naše aktuální jednička Milan Tlustý bude v letošní sezóně hostovat v týmu TJ Sokol Lány E. Okusí tak kvalitu a atmosféru okresní soutěže V.třídy. Samozřejmě, že hostování nijak nebrání nastoupit Milanovi v okresním poháru v našich barvách. Doufáme, že získané zkušenosti zúročí ve všech soutěžích, v kterých bude bojovat za Baník!


Příznivý los Poháru Rakovnického deníku - přivítáme tým Velká Buková B

V průběhu září byla rozlosována první dlouhodobá soutěž družstev, do které jsme se přihlásili. Jedná se o Pohár Rakovnického deníku tříčlenných družstev dospělých. Los nám byl přiznivě nakloněn a jako soupeře nám přiřkl tým Velká Buková B.  Skvělou zprávou navíc je, že utkání můžeme sehrát na domácích stolech sokolovny v Rynholci.

Hosté v loňské sezóně nastupovali v nejnižší V. třídě okresního přeboru, kde skončili na 10. místě s celkovou bilancí 3 vítězství a 15 porážek a jejich kádr tvoří vesměs zkušení hráči. I když postoupit bude obtížné, nějaké body bychom s tímto soupeřem určitě uhrát měli!

První kolo musí být sehráno nejpozději 22.12., konkrétní termín zápasu bude (stejně jako naše sestava) teprve stanoven, nicméně už teď se na utkání všichni těšíme.

 


Sezóna 2017/2018 právě začíná

Se začátkem nového školního roku začala i nová (naše v pořadí druhá) ping-pongová sezóna. I v ní se účastníme zajímavých akcí a turnajů. Ať už těch vyzkoušených nebo některých úplně nových. Do první skupiny patří i série regionálních bodovacích turnajů pro hráče okresů Kladno a Rakovník. Termíny jsou již známy, a tak nezbývá než si zatrhnout v kalendáři:

7.10. Lány

18.11. Unhošť

16.12. Unhošť

6.1. Lány

17.3. Stochov


Zhodnocení sezóny 2016/2017

Sezóna 2016/2017 byla první sezónou našeho oddílu. Ten byl založen 5.10.2016 jako kroužek stolního tenisu v Rynholci. Následně jsme se od ledna 2017 stali součástí TJ Baník a byli registrováni do ČAST. A jaká tedy naše první sezóna byla? Jednoduše PERFEKTNÍ. Stihli jsme toho opravdu hodně - pravidelné tréninky, účast na turnajích i různých dalších společných akcích. No a tak není divu, že jsme se s touto povedenou sezónou také povedeně rozloučili (jak můžete vidět na fotografii na konci článku). Plány do budoucna jsou ještě smělejší a tak nezbývá než doufat, že všem vydrží počáteční nadšení. Už teď se těšíme na sezónu 2017/2018

Fakta o sezóně 2016/2017 anebo co jsme všechno dokázali:

PRAVIDELNÉ TRÉNINKY

 • v období říjen - květen tréninky 2x týdně (celkem 3,5 hod), v červnu pak 1x týdně (1,5 hod). Celkem tedy přibližně 120 hodin strávených trénováním
 • 4 tréninky společné s hráči a hráčkami z TJ Sokol Lány, s nimiž se nám povedlo navázat spolupráci i kamarádství. A určitě v tom budeme pokračovat
   

TURNAJE

Celkem jsme se zúčastnili 7 turnajů

 • 4x regionální bodovací turnaj mládeže (okresy Rakovník a Kladno) - Lány, Stochov, Unhošť, Lány
 • 2x Elizza Minikids Open - TTC Elizza Praha
 • 1x turnaj dospělých pořádaný sportovní komisí OÚ Rynholec

Alespoň jednoho z těchto turnajů se zúčastnilo 6 dětí


OSTATNÍ SPOLEČNÉ AKCE

V průběhu roku jsme se bavili nejen hraním ping-pongu, ale také při dalších společných akcích

 • aktivně jsme se zúčastnili Novostrašeckého běhu, kde se nám podařilo získat zlatou medaili v kategorii minielévů
 • uspořádali jsme zájezd do Prahy, kde jsme jako diváci shlédli utkání extraligy mužů TTC Elizza Praha - TTC Ostrava 2016
 • před Vánocemi jsme si uspořádali vlastní Vánoční turnaj o zajímavé ceny


MEDAILOVÉ ÚSPĚCHY

Naše snaha a nasazení byla hned v prvním roce odměněna i medailovými úspěchy

 • 2.místo - Přebory okresu Rakovník v kategorii nejmladší žáci
 • 3.místo - regionální bodovací turnaj mládeže Unhošť
 • 3.místo - Elizza Minikids Open (3.turnaj)


A JAKÉ JSOU PLÁNY DO PŘÍŠTÍ SEZÓNY?

 • tréninky: pokračovat v oživení tréninků formou společných tréninků s hráči a trenéry jiných oddílů
 • turnaje: znovu se zúčastnit již vyzkoušených turnajů (regionální bodovací turnaje mládeže, Elizza Minikids); přidat účast na vybraných krajských turnajích (Středočeská Open Tour mládeže, krajské přebory jednotlivců i družstev)
 • dlouhodobé soutěže družstev: vzhledem k tomu, že dlouhodobé soutěže mládeže nejsou, zúčastníme se dlouhodobých soutěží mužů. Pro sezónu 2017/2018 jsme přihlášení do Okresního poháru. Plán pro sezónu 2018/2019 je vstoupit do okresních soutěží
 • organizačně: uspořádat v Rynholci jeden z regionálních bodovacích turnajů; uspořádat miniturnaj žákovských družstev

 

Zhodnocení sezóny 2016/2017

 


SKST Baník se přihlásil do okresního poháru

Už teď je jasné, že v příští sezóně nebudeme hrát pouze mládežnické turnaje, ale že nás čeká první oficiální zápas v soutěži družstev. SKST Baník se právě přihlásil do okresního poháru mužů (hrát mohou samozřejmě kluci i holky). Čeká nás tedy minimálně jedno utkání proti týmu hrajícímu okresní soutěž I. - V. třídy - uvidíme, jak příznivý bude los.

Z důvodu rekonstrukce soklovny budeme, bohužel, muset zápas sehrát na stolech soupeřů v roli hostů, i tak ale věříme, že naši věrní fandové si cestou na náš první zápas najdou :)


Zájezd na extraligu

V neděli 26.2. pořádá SKST Baník Rynholec zájezd na utkání extraligy mužů ve stolním tenise TTC Elizza Praha - TTC Ostrava 2016. Podrobnosti zájezdu v přiloženém souboru. Nenechte si ujít šanci vidět špičkový stolní tenis na vlastní oči.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
extraliga.docx 15 Kb

Stolní tenis v novém = SKST Baník Rynholec

Nový rok 2017 přinesl celou řadu důležitých změn pro naše další ping-pongové působení:

 1. zaregistrovali jsme se do České Asociace Stolního Tenisu a od nového roku jsme plnohodnotným stolně-tenisovým oddílem s oficiálním názvem Sportovní Klub Stolního Tenisu Baník Rynholec - zkráceně SKST Baník Rynholec. Můžeme se tedy zúčastňovat všech turnajů a dalších akcí pořádaných ČAST bez omezení
   
 2. hned na první sobotní trénink 7.1.2017 mezi nás dorazil opožděný "Ježíšek"  v podobě:
  • krásných nových dresů od firmy Butterfly - dětem sluší náramně, což ostatně můžete posoudit na fotografii níže. A že v nich už i výborně reprezentují, si můžete přečíst v samostatném článku zde
  • tréninkového robota od firmy Joola - robot pomůže zefektivnit naše tréninky a díky jeho využívání děti dosáhnou ještě větších pokroků než dosud

Za finanční podporu na pořízení nového vybavení děkujeme nejen Obecnímu úřadu Rynholec, ale také firmě Váš tapetář - Interiéry Jana Bedrny, která finančně přispěla na nákup dresů.

 

Stolní tenis v novém = SKST Baník Rynholec Stolní tenis v novém = SKST Baník Rynholec


Společný trénink se Sokolem Lány

V neděli 20.11. přivítáme na našem tréninku hosty - hráče a hráčky Sokola Lány. Zatrénuje si s námi přibližně 5 dětí ve věku nejmadšího a mladšího žactva. Jde o výbornou šanci, jak si zkusit trénink ve větší skupině, poznat nové tréninkové metody a hlavně získat nové kamarády. Příjďte všichni...:-)
 


Trénink 19.10.2016

Dnes jsme poprvé měli k dispozici tři stoly v hlavním sále sokolovny. Trénink měl perfektní tempo, děti se moc snaží a už jsou vidět první pokroky:-) V sobotu dopoledne nás čeká dvouhodinový trénink a tak kromě ping-pongu budeme trochu běhat a zahrajeme si několik pohybových her.

Stále platí, že na našich trénincích uvítáme další děti - třeba i úplné nováčky. Přijďte mezi nás buď ve středu od 16.30 nebo v sobotu od 9.00


Kroužek stolního tenisu - první trénink

Šest "statečných" se zúčastnilo našeho prvního společného tréninku. Děti se i v poněkud složitých podmínkách na jednom stole postaveném v přísálí sokolovny (v hlavním sále stále probíhá rekonstrukce) velmi snažily a ukázaly, že v budoucnu by v Rynholci mohly vyrůst výborní stolní tenisté:-)

Z důvodu generálního úklidu sokolovny po rekonstrukci jsme bohužel nuceni zrušit náš sobotní trénink (8.10.). Nicméně už teď se těšíme, že ve středu 12.10. přivítáme další děti (třeba i úplné začátečníky), které se k nám budou chtít přidat...

 

Kroužek stolního tenisu - první trénink  Kroužek stolního tenisu - první trénink


Kroužek stolního tenisu zahajuje činnost

Od října 2016 zahajuje svojí činnost kroužek stolního tenisu Rynholec. Zveme všechny děti

(i rodiče) na první trénink, který se koná ve středu 5.října 2016 od 16.30 v sokolovně.

 

Kroužek stolního tenisu