Aktuality

Kdo umí, umí

Legendy na vlastní oči

V pátek 14.10. jsme si na vlastní oči užili exhibici těch největších českých a československých legend stolního tenisu - Milana Orlowskeho a Jindřicha Panského. Už uvodní "rozehřívací" čtyřhra mezi oběma pány a domácími dorosteneckými nadějemi Luckou Mauerovou a Andreou Slámovou slibovala velmi dobrou podívanou. A zklamáni jsme určitě nebyli. Holky se "toho nebály" a legendy měly co dělat, aby uhájily vítězství 3:1. A pak přišlo to hlavní. Exhibiční utkání několikanásobných mistrů Evropy a světa. Hrálo se na jeden vítězný set, "po staru" do 21 bodů. Jeden set, který trval neuvěřitelných 45 minut. A nebylo to ledajakých 45 minut - ping-pong se třemi míčky, pánvička nebo stará bota místo pálky a nebo hra spojená s gymnastickými hvězdami či fotbalem. To všechno bylo k vidění. Vlastně ani nevíme, kdo vyhrál. Ale to nebylo důležité. Důležitá byla zábava, a té jsme si v pátek večer ve Hředlích užili nadmíru.

P.S.: pár krátkých videí sdílíme i s vámi, mrkněte :-)

 

Kdo umí, umí

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
glzv8359.mp4 3346.6 Kb
iqbm8683.mp4 8496.6 Kb
owss3860.mp4 5771.3 Kb
qewr6076.mp4 3530 Kb

Bomby Luboše Pěnkavy

Bývalý extraligový a reprezentační trenér všech věkových kategorií vedl dva tréninku hráčů Baníku

Nástup do sezóny 2022/2023 byl opravdu bombastický. Kromě standardních tréninků jsem ve spolupráci s TJ Sokol Lány využili podpůrného programu, který nově nabízí Středočeský svaz stolního tenisu. V rámci toho programu absolovovali hráči a hráčky Baníku dvě tříhodinové tréninkové jednotky pod vedením Luboše Pěnkavy - bývalého trenéra extraligového týmu žen SKST Vlašim a také dívčího a ženského národního týmu. Luboš dal oběma tréninkům ještě suprovou "nadstavbu" v podobě přítomnosti jeho dcery, extraligové hráčky Kristýny. 

V tréninku jsem se věnovali především teoretickému i praktickému nácviku úderů včetně opravování chyb, nácviku kombinací či hry ze zásobníku. Ale řada přišla i na správně vedenou rozvičku, závěrečné protažení nebo cviky na zlepšení fyzičky a postřehu. Největší motivací a zážitkem ale samozřejmě bylo zkusit si opravdový trénink extraligovou hráčkou. To se nakonec poštěstilo Adamovi a Beatě. Nejen oni, ale i Martin s Filipem a trenérem si odnesli spoustu zážitků a doporučení, která se pokusíme co nejvíce převést do standardní tréninkové praxe.

V příloze najdete několik fotografií a videí.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
img-3338-1-.jpg 2740.4 Kb
img-3340-1-.mov 45958 Kb
img-3341-1-.jpg 3018.7 Kb
img-3358-1-.mov 21599.2 Kb

Ping-pongem proti násilí

V sobotu 5.3. jsme hned po tréninku spěchali na novostrašecké náměstí. Náš soupeř z bojů ve IV.třídě okresního přeboru a hráč Sokola Nové Strašecí Zbyněk Prim zde pořádal akci na pomoc válkou zmítané Ukrajině. A protože věříme, že soupeřit by mezi sebou lidé měli pouze na poli sportovním, podpořili jsme celou akci svojí účastí  (symbolickou "obíhačkou" na náměstí) a na konto humanitární organizace Adra přispěli finančním příspěvkem. Vzhledem k tomu, že se akce zúčastnili úplně všichni členové oddílu (děti) a i naprostá většina rodičů, věříme, že i náš příspěvek nebude zanedbatelný a pomůže tam, kde je to potřeba.

 

Ping-pongem proti násilí   Ping-pongem proti násilí   Ping-pongem proti násilí   Ping-pongem proti násilí

 

Ping-pongem proti násilí   Ping-pongem proti násilí   Ping-pongem proti násilí   Ping-pongem proti násilí

 


Vizitka soupeře v ČP - KST Rakovník

Vizitka soupeře v ČP - KST Rakovník

 

Oddíl KST Rakovník byl založen již ve 30.letech minulého století jako Loko Rakovník. Nejúspěšnějším obdobím je bezpochyby sezóna 1999-2000, kdy "A" tým nastupoval už jako KST Rakovník v 1.lize mužů - tedy druhé nejvyšší soutěži v ČR. Po generační výměně pak došlo k mírnému ústupu ze slávy a v posledních několika sezónách tým působí střídavě ve 3.lize ČR nebo ve středočeské divizi.

Aktuální soupiska hostů nabízí zajímavý mix hráčů, a tak se můžeme těšit, že v Rynholci přivítáme buď někoho z trojice zkušených hráčů s ligovými zkušenostmi - Jan Přibík, Jan Rezek, Vladimír Štepka a nebo naopak některou z "mladých" pušek - Mikuláš Chaloupka (ročník 2005), Daniel Vojna (ročník 2004). Bilanci všech uvedných hráčů v aktuání sezóně najdete na konci článku.

Připomeňme, že Český pohár je soutěž tříčlenných družstev, a tak přítomní diváci budou moci na vlastní oči shlédnout devět kvalitních dvouher a jednu čtyřhru.

Bilance hráčů KST Rakovník v sezóně 2021/2022

Jan Přibík - divize:  21 výher, 17 porážek
Jan Rezek - divize: 24 výher, 20 porážek
Vladimír Štepka - divize: 28 výher, 13 porážek
Mikuláš Chaloupka - divize: 12 výher, 9 porážek; krajská soutěž 1.třídy: 27 výher, 4 porážky
Daniel Vojna - divize: 5 výher, 10 porážek; krajská soutěž 1.třídy 21 výher, 20 porážek
 

 


Pozvánka na 2.kolo Českého poháru

AKTUALIZACE: utkání bylo z důvodu COVID-19 odloženo na 12.2.2022 od 9:30

Po výborném výkonu a postupu z 1.kola Českého poháru nás 4.2.2022 čeká na domácích stolech opravdová lahůdka. Přivítáme totiž jeden z nejlepších týmů středočeského kraje, účastníka divize mužů, tým KST RAKOVNÍK. Srdečně zveme všechny příznivce a fanoušky, pro něž u příležitosti tohoto mimořádného zápasu otevíráme i "Sportbar U Rampy". Přijďte si to s námi užít!

 

Pozvánka na 2.kolo Českého poháru


V polovině

V sobotu 18.12.2021 jsme se ocitli hned z několika pohledů ocitli v polovině:

 • máme za sebou polovinu letošní sezóny
 • v dlouhodobé soutěži se zatím nacházíme v polovině tabulky - na 6.místě z 12 účastníků
 • a to s "poloviční" bilancí 3 výher, 3 porážek a 5 remíz

Od září jsme kromě působení v dlouhodobé soutěži zvládli odehrát i dva mládežnické turnaje a také první kolo okresního poháru. I zde se nám dařilo, a tak už nedočkavě vyhlížíme pokračování sezóny, ve kterém budeme chtít na naší pěknou bilanci navázat. A to v nových dresech, které už se pro nás připravují :-)

 

V polovině   V polovině   V polovině       V polovině   V polovině


O víkendu rozjíždíme další soutěžní sezónu

Tréninky už běží více než měsíc a tak věříme, že jsme dobře připraveni na další (v pořadí už šestou) soutěžní sezónu. Stejně jako loni je náš "A" tým přihlášen do IV.třídy okresního přeboru, kde ho čekají  vesměs podobní soupeři. Bohužel loni jsme stihli odehrát pouze jeden zápas a doufáme, že letos jich bude podstatně více.
Kromě pravidelné dlouhodobé soutěže budeme opět hostit bodovací turnaj mládeže. Ten se v rynholecké sokolovně uskuteční 6.11.2021.  Zároveň domlouváme přátelská utkání pro náš neoficiální "B" tým.
Prostě se budeme jako každý rok snažit, aby si všichni zahráli, a zároveň, aby naše vystoupení byla co nejvíce úspěšná.


Bojujeme se PSEM i Covidem

To tu ještě nebylo - s "maskovaným tréninkem" nemá zkušenosti nikdo z nás. Jak je ale vidět z fotek pod článkem, jsme parta bojovníků. A tak přesto, že nemůžeme nastupovat do zápasů (více info zde), ponořili jsme se zpátky do tréninkového procesu a pereme se s aktuální situací, co to dá. Délku tréninků jsme museli upravit, protože "udýchat to v rouškách" fakt není jednoduché, ale bojujeme!

 

Bojujeme se psem i Covidem   Bojujeme se psem i Covidem   Bojujeme se psem i Covidem   Bojujeme se psem i Covidem  


Skvělá zpráva - v nové sezóně si zahrajeme IV.třídu

Skvělá zpráva se k nám dostala ještě před začátkem nové sezóny 2020-2021. Přesto, že tu loňskou (neúplnou) jsme zakončili na prvním nepostupovém místě, byl našemu týmu díky přesunům ve vyšších třídách a odhlášení několika týmů nabídnut postup mimo pořadí. Ten jsme samozřejmě akceptovali, protože IV.třída byla naším cílem. A tak se už od října můžeme těšit nejen na opravdové derby (souboj s TTC Rynholec), ale i na mnoho zápasů s kvalitativně lepšími soupeři. Poprvé tak zavítáme například do Křivoklátu, Kroučové, Pavlíkova nebo na stoly Sokola Rakovník. Zároveň se ale postavíme i starým známým týmům - u Skryjí a Nouzova "vyměníme" C tým za B, dobře známe i prostředí v Janově a Novém Strašecí, kde se utkáme s C resp. D týmem. A samozřejmě nemůžeme zapomenout na dva celky, které postoupily spolu s námi,  sokolové z Nesuchyně a z Hředel. Podle soupisek týmů nás čeká těžká práce, ale uděláme vše proto, abychom se pohybovali v klidném středu tabulky a nemuseli se trápit záchranářskými starostmi. Snad nám zdravotní situace dovolí odehrát celou sezónu.

Nepříliš příznivě to naopak vypadá s regionálními bodovacími turnaji mládeže, kterých jsme se vždy rádi zúčastnili. Vzhledem k většímu počtu lidí, kteří se v jeden okamžik sejdou v uzavřeném prostoru, byla nastavena poměrně přísná pravidla pro konání turnajů. Hlavní pořadatel nyní zvažuje, zda je lze všechna na každém turnaji splnit a zda nejsou z pohledu účastníků příliš omezující. Čekáme tedy netrpělivě na vyhodnocení situace a stanovisko pořadatele. Pokud by se turnaje nekonaly, budeme určitě hledat alternativu tak, aby si sezónu užili opravdu všichni.

 

 


Koronavirus ukončil Baníku soutěž předčasně

Aktuální opatření týkající se boje s nemocí COVID-19 ovlivnila také okresní přebor V.třídy stolních tenistů. První náznaky, že soutěž zřejmě nebude dohrána, bylo možno zaznamenat již v polovině března, kdy svoje účinkování v soutěži ukončil tým SK Skryje "C" a nám tak bylo připsáno v zápase 23.kola kontumační vítězství. Hned v dalším týdnu pak přišlo rozhodnutí STK RSST Rakovník o ukončení celé soutěže s tím, že zbývající dvě kola se ruší.

Toto rozhodnutí jen potvrdilo fakt, který už ani zbývající dva zápasy nemohly změnit  - Baník ve své druhé sezóně  obsadil s bilancí 16 výher, 4 remízy a 2 porážky vynikající třetí místo v celkové tabulce! Jak se můžete sami přesvědčit v souhrnu pod tímto článkem, jedná se v porovnání s loňskou bilancí o obrovský posun - ať už na úrovni výsledků jednotlivých hráčů, tak především v bilanci celého týmu. Škoda jen, že nám uniklo jedno ze dvou postupových míst. Nutno ale objektivně přiznat, že naši soupeři (Hředle i Nesuchyně) si za své suverénní vystoupení během celé sezóny postup zasloužili.

Na závěr nezbývá než poděkovat - především základní sestavě celého týmu za jejich nasazení, příkladnou bojovnost a disciplínu. Celou sezónu jsme odehráli prakticky ve čtyřech hráčích (pouze jedinkrát chyběl Matěj a Adam), což si samo o sobě zaslouží respekt. Dále také náhradníkům, kteří zaskočili když bylo potřeba. A v neposlední řadě i ostatní hráčům, kteří se do zápasové sestavy nevešli, ale během tréninků odevzdávají maximum a "šlapou na paty" stabilním členům sestavy. Díky moc a až to situace dovolí, sejdeme se zase za zelenými (modrými) stoly.

Sezóna 2019/2020 - shrnutí
Týmová bilance
SKST Baník Rynholec - 16-4-2, 58 bodů, 3.místo (loni 3-3-14, 29bodů, 10.místo)

Bilance jednotlivců ve dvouhrách
Miroslav Tlustý - 73:0; 100,00%úspěšnost (loni 72:0; 100% úspěšnost)
Milan Tlustý - 78:6; 92,86% úspěšnost (loni 54:26; 67,5% úspěšnost)
Matěj Šíma - 28:52; 35,00% úspěšnost (loni 9:63; 12,5% úspěšnost)
Adam Šaroch - 12:68; 15,00% úspěšnost (loni 2:66; 2,94% úspěšnost)
Beata Tlustá - 1:3; 25% úspěšnost (loni 0:18; 0% úspěšnost)
František Tlustý - 1:14; 6,67% úspěšnost (loni nenastoupil)


Krůček od postupové senzace

Pohárový zápas proti Sokolu Nové Strašecí "A" jsme si opravdu užili. Hosté neponechali nic náhodě a přijeli se svojí jedničkou Pittnerem a dále s hráči č. 4 a 5 sestavy - Červeným a Vyskočilem. Tedy žádní náhradníci... Už úvodní čtyřhra ale ukázala, že i takto silnému týmu se můžeme v klidu postavit. Vyhráli jsme 3:0 a dostali se do vedení. V dalším průběhu se střídaly jasné zápasy s těmi dramatickými, body přibývaly na obou stranách a před závěrečnou dvouhrou byl stav 5:4 pro domácí. V tu chvíli bylo jasno - pokud Milan porazí Červeného, postupuje Baník na úkor velkého favorita do dalšího kola. Zápas to byl nesmírně dramatický, všechny sety šly do koncovek, ale šťastnější (a hlavně zkušenější) byl nakonec host, který zvítězil v poměru 3:1. Při konečné remíze 5:5 tak patří postup díky lepšímu poměru setů strašeckým. My se ale za svůj výkon rozhodně nemusíme stydět...

Body Baníku: Tlustý Mir. 3, Tlustý Mil. 1, Šíma 0, čtyřhra 1


Za odměnu "velký zápas". Přijďte si ho s námi užít

Po úspěšném vystoupení v 1.kole Poháru Rakovnického deníku (výhra 7:3 nad KST Rakovník) čeká hráče Baníku v dalším kole velký zápas s nádechem derby. Los nám přisoudil soupeře z kategorie TOP. Jeden z nejlepších týmů působících v okresních soutěžích na Rakovnicku Sokol Nové Strašecí "A". Hosté jsou aktuálně na 3.místě okresní soutěže 1.třídy - nastupují tedy o celé čtyři soutěžní třídy výše než domácí. V jejich sestavě působí několik hráčů, kteří mají dlouholeté zkušenosti se stolním tenisem na krajské úrovni. Protože i v kádru domácích můžeme najít stejně zkušené borce, slibuje zápas nejlepší stolní tenis, který byl v Rynholci (minimálně v poslední době) k vidění. Přijďte si s námi zápas užít a podpořit nás v naší snaze o postupovou senzaci. Začínáme v pátek 10.1.2020 v 18:30 v rynholecké sokolovně.

Za odměnu "velký zápas". Přijďte si ho s námi užít

 


Fantastická první polovina sezóny. Postupové příčky jsou na "dostřel"

Jediné drobné zaváhání hned v úvodním zápase v podobě nejtěsnější porážky s vedoucím týmem soutěže. Pak už se válec jménem Baník rozjel naplno a zastavila ho až vánoční přestávka. A to po sérii deseti! zápasů bez porážky. Bilance 8 vítězství, 2 remíz a zmíněné jediné porážky je opravdu skvělá, zvlášť, když si uvědomíme, že v okresní soutěži působíme teprve druhou sezónu. Celkovou podobu tabulky poněkud zkresluje několik dosud nesehraných zápasů, každopádně ale platí, že prvním dvěma postupovým místům se držíme na dohled. Bude to v odvetách těžká práce a je potřeba si férově přiznat, že většími aspiranty na postup jsou v tuto chvíli vedoucí Hředle i druhá Nesuchyně. Nicméně pokud si udržíme stávající výkonnost a hlavně nasazení, budou se nám vyhýbat nemoci a přikloní se k nám i trocha sportovního štěstí, můžeme s postupovými kartami řádně zamíchat. A to bychom si všichni přáli. Držte nám palce!

Odkaz na tabulku okresní soutěže zde

Individuální statistiky hráčů základní sestavy ve dvouhrách:

Miroslav Tlustý - 40 výher - 0 porážek - 100% úspěšnost

Milan Tlustý - 41 výher - 3 porážky - 93,18% úspěšnost

Matěj Šíma - 15 výher - 29 porážek - 34,09% úspěšnost

Adam Šaroch - 5 výher - 39 porážek - 11,36% úspěšnost

 


Vstupujeme do sezóny 2019/2020

3,2,1.....další - již čtvrtá - sezóna našeho týmu právě začíná. A co jsme si do ní pro naše členy a příznivce připravili? Z velké části bude podobná té loňské:

 • účast na regionálních bodovacích turnajích žactva - minimálně jeden z nich se bude opět konat v Rynholci, a to v sobotu 14.12.2019
 • okresní soutěž V.třídy dospělých - zde tentokrát poměříme síly s 13 protivníky a naší ambicí určitě bude vylepšit loňské 10.místo. Začínáme v neděli 29.9.2019 domácím soubojem se Sokolem Hředle "E"
 • okresní pohár Rakovnického deníku - i tady zopakujeme loňskou účast a chceme se probít alespoň přes první kolo. Soupeřem nám bude KST Rakovník "E"
 • několik dalších překvapení, která je ale ještě brzo prozrazovat - každopádně se můžete těšit

Vzhůru do nové sezóny

S koncem prázdnin začal nejen školní rok, ale také nová ping-pongová sezóna 2018/2019. Pro nás se jedná o třetí v pořadí a bude ještě nabitější než sezóny minulé, čekají nás totiž dvě velké novinky. Na co se tedy můžeme kromě pravidelných tréninků společně těšit?

 • stejně jako v sezónách minulých se zúčastníme regionálních bodovacích turnajů mládeže okresů Rakovník a Kladno. Narozdíl od obvyklých pěti turnajů nás jich v této sezóně čeká 6, a to proto, že mezi tradiční pořadatele se nově zařadil i rynholecký Baník! Děti si tak v březnu nebo dubnu 2019 (termín bude teprve určen) zahrají na domácích stolech a užijí si tak jistě velké divácké podpory. Zatím jsou známy termíny prvních třech turnajů, takže si už teď můžete v kalendáři zaškrtnout: 6.10. Lány, 17.11. Unhošť a 9.12. Stochov
 • další velkou novinkou pro tuto sezónu je naše účast v okresní soutěži V.třídy mužů. Tady budeme mít šanci změřit svoje síly s 10 soupeři ze všech koutů rakovnického okresu, a to klasickým způsobem dvoukolově doma - venku. Naše umístění v konečné tabulce je zatím otazníkem, ale přehled soupeřů a rozpis zápasů si již můžete prohlédnout zde.
 • navážeme na loňskou premiérovou účast v okresním poháru mužů a i letos si tuto soutěž zahrajeme
 • kromě toho se samozřejmě zúčastníme i dalších prověřených turnajů
 • a v neposlední řadě se už teď moc těšíme do nově zrekonstruované sokolovny, do které díky finanční podpoře obce zakoupíme nové stoly, ohrádky a vše potřebné pro to, abychom mohli poctivě trénovat i dobře reprezentovat

Do takto nabité sezóny jsme posílili i "personálně" a získali jsme dva nové členy. Těsně před prázdninami s námi začal trénovat další nejmladší žák - Vojta Oplt a během prázdnin se povedlo dotáhnout přestup Miroslava Tlustého z pražského klubu Elizza. Tím náš oddíl pokořil další hranici, protože získal prvního dospělého člena :-) V posilování kádru určitě budeme pokračovat a hned, jak nám to kapacitní podmínky dovolí (přesun do sokolovny), pokusíme se řady kluků i holek ještě rozšířit. Držte nám palce!

 

 


Prosincová invaze Baníku do sdělovacích prostředků

Skvělá zpráva - přesně po 14 měsících od vzniku našeho oddílu se začínáme objevovat ve sdělovacích prostředcích. Prosinec byl z tohoto pohledu skutečně přelomový, a tak si na odkazech níže můžete v klidu "vychutnat" všechny zmínky o Baníku:

 • v regionálním tisku
  • zpráva o regionálních bodovacích turnajích mládeže - najdete zde
  • článek o prvním kole poháru RD - najdete zde
 • v celoplošné veřejnoprávní televizi
  • reportáž z vánočního turnaje v Lánech - najdete zde. Doufáme, že zástupci sponzorů i mateřské TJ ocení především sekundové prostřihy na přední i zadní stranu našich dresů :-)

Pozvánka na stolní tenis:SKST Baník Rynholec-Velká Buková B

Zveme všechny diváky, fanoušky a příznivce na první oficiální zápas týmu stolního tenisu SKST Baník Rynholec. Podrobnosti naleznete v přiloženém plakátu. Přijďte nás povzbudit! Těšíme se na Vás.
 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
pohar-plakat.pdf 280.8 Kb

Milan Tlustý bude hostovat v TJ Sokol Lány

Milan Tlustý bude hostovat v TJ Sokol Lány

Dobré formy našich hráčů a hráček si všimli i "skauti" z ostatních oddílů a tak naše aktuální jednička Milan Tlustý bude v letošní sezóně hostovat v týmu TJ Sokol Lány E. Okusí tak kvalitu a atmosféru okresní soutěže V.třídy. Samozřejmě, že hostování nijak nebrání nastoupit Milanovi v okresním poháru v našich barvách. Doufáme, že získané zkušenosti zúročí ve všech soutěžích, v kterých bude bojovat za Baník!


Příznivý los Poháru Rakovnického deníku - přivítáme tým Velká Buková B

V průběhu září byla rozlosována první dlouhodobá soutěž družstev, do které jsme se přihlásili. Jedná se o Pohár Rakovnického deníku tříčlenných družstev dospělých. Los nám byl přiznivě nakloněn a jako soupeře nám přiřkl tým Velká Buková B.  Skvělou zprávou navíc je, že utkání můžeme sehrát na domácích stolech sokolovny v Rynholci.

Hosté v loňské sezóně nastupovali v nejnižší V. třídě okresního přeboru, kde skončili na 10. místě s celkovou bilancí 3 vítězství a 15 porážek a jejich kádr tvoří vesměs zkušení hráči. I když postoupit bude obtížné, nějaké body bychom s tímto soupeřem určitě uhrát měli!

První kolo musí být sehráno nejpozději 22.12., konkrétní termín zápasu bude (stejně jako naše sestava) teprve stanoven, nicméně už teď se na utkání všichni těšíme.

 


Sezóna 2017/2018 právě začíná

Se začátkem nového školního roku začala i nová (naše v pořadí druhá) ping-pongová sezóna. I v ní se účastníme zajímavých akcí a turnajů. Ať už těch vyzkoušených nebo některých úplně nových. Do první skupiny patří i série regionálních bodovacích turnajů pro hráče okresů Kladno a Rakovník. Termíny jsou již známy, a tak nezbývá než si zatrhnout v kalendáři:

7.10. Lány

18.11. Unhošť

16.12. Unhošť

6.1. Lány

17.3. Stochov


Zhodnocení sezóny 2016/2017

Sezóna 2016/2017 byla první sezónou našeho oddílu. Ten byl založen 5.10.2016 jako kroužek stolního tenisu v Rynholci. Následně jsme se od ledna 2017 stali součástí TJ Baník a byli registrováni do ČAST. A jaká tedy naše první sezóna byla? Jednoduše PERFEKTNÍ. Stihli jsme toho opravdu hodně - pravidelné tréninky, účast na turnajích i různých dalších společných akcích. No a tak není divu, že jsme se s touto povedenou sezónou také povedeně rozloučili (jak můžete vidět na fotografii na konci článku). Plány do budoucna jsou ještě smělejší a tak nezbývá než doufat, že všem vydrží počáteční nadšení. Už teď se těšíme na sezónu 2017/2018

Fakta o sezóně 2016/2017 anebo co jsme všechno dokázali:

PRAVIDELNÉ TRÉNINKY

 • v období říjen - květen tréninky 2x týdně (celkem 3,5 hod), v červnu pak 1x týdně (1,5 hod). Celkem tedy přibližně 120 hodin strávených trénováním
 • 4 tréninky společné s hráči a hráčkami z TJ Sokol Lány, s nimiž se nám povedlo navázat spolupráci i kamarádství. A určitě v tom budeme pokračovat
   

TURNAJE

Celkem jsme se zúčastnili 7 turnajů

 • 4x regionální bodovací turnaj mládeže (okresy Rakovník a Kladno) - Lány, Stochov, Unhošť, Lány
 • 2x Elizza Minikids Open - TTC Elizza Praha
 • 1x turnaj dospělých pořádaný sportovní komisí OÚ Rynholec

Alespoň jednoho z těchto turnajů se zúčastnilo 6 dětí


OSTATNÍ SPOLEČNÉ AKCE

V průběhu roku jsme se bavili nejen hraním ping-pongu, ale také při dalších společných akcích

 • aktivně jsme se zúčastnili Novostrašeckého běhu, kde se nám podařilo získat zlatou medaili v kategorii minielévů
 • uspořádali jsme zájezd do Prahy, kde jsme jako diváci shlédli utkání extraligy mužů TTC Elizza Praha - TTC Ostrava 2016
 • před Vánocemi jsme si uspořádali vlastní Vánoční turnaj o zajímavé ceny


MEDAILOVÉ ÚSPĚCHY

Naše snaha a nasazení byla hned v prvním roce odměněna i medailovými úspěchy

 • 2.místo - Přebory okresu Rakovník v kategorii nejmladší žáci
 • 3.místo - regionální bodovací turnaj mládeže Unhošť
 • 3.místo - Elizza Minikids Open (3.turnaj)


A JAKÉ JSOU PLÁNY DO PŘÍŠTÍ SEZÓNY?

 • tréninky: pokračovat v oživení tréninků formou společných tréninků s hráči a trenéry jiných oddílů
 • turnaje: znovu se zúčastnit již vyzkoušených turnajů (regionální bodovací turnaje mládeže, Elizza Minikids); přidat účast na vybraných krajských turnajích (Středočeská Open Tour mládeže, krajské přebory jednotlivců i družstev)
 • dlouhodobé soutěže družstev: vzhledem k tomu, že dlouhodobé soutěže mládeže nejsou, zúčastníme se dlouhodobých soutěží mužů. Pro sezónu 2017/2018 jsme přihlášení do Okresního poháru. Plán pro sezónu 2018/2019 je vstoupit do okresních soutěží
 • organizačně: uspořádat v Rynholci jeden z regionálních bodovacích turnajů; uspořádat miniturnaj žákovských družstev

 

Zhodnocení sezóny 2016/2017

 


SKST Baník se přihlásil do okresního poháru

Už teď je jasné, že v příští sezóně nebudeme hrát pouze mládežnické turnaje, ale že nás čeká první oficiální zápas v soutěži družstev. SKST Baník se právě přihlásil do okresního poháru mužů (hrát mohou samozřejmě kluci i holky). Čeká nás tedy minimálně jedno utkání proti týmu hrajícímu okresní soutěž I. - V. třídy - uvidíme, jak příznivý bude los.

Z důvodu rekonstrukce soklovny budeme, bohužel, muset zápas sehrát na stolech soupeřů v roli hostů, i tak ale věříme, že naši věrní fandové si cestou na náš první zápas najdou :)


Zájezd na extraligu

V neděli 26.2. pořádá SKST Baník Rynholec zájezd na utkání extraligy mužů ve stolním tenise TTC Elizza Praha - TTC Ostrava 2016. Podrobnosti zájezdu v přiloženém souboru. Nenechte si ujít šanci vidět špičkový stolní tenis na vlastní oči.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
extraliga.docx 15 Kb

Stolní tenis v novém = SKST Baník Rynholec

Nový rok 2017 přinesl celou řadu důležitých změn pro naše další ping-pongové působení:

 1. zaregistrovali jsme se do České Asociace Stolního Tenisu a od nového roku jsme plnohodnotným stolně-tenisovým oddílem s oficiálním názvem Sportovní Klub Stolního Tenisu Baník Rynholec - zkráceně SKST Baník Rynholec. Můžeme se tedy zúčastňovat všech turnajů a dalších akcí pořádaných ČAST bez omezení
   
 2. hned na první sobotní trénink 7.1.2017 mezi nás dorazil opožděný "Ježíšek"  v podobě:
  • krásných nových dresů od firmy Butterfly - dětem sluší náramně, což ostatně můžete posoudit na fotografii níže. A že v nich už i výborně reprezentují, si můžete přečíst v samostatném článku zde
  • tréninkového robota od firmy Joola - robot pomůže zefektivnit naše tréninky a díky jeho využívání děti dosáhnou ještě větších pokroků než dosud

Za finanční podporu na pořízení nového vybavení děkujeme nejen Obecnímu úřadu Rynholec, ale také firmě Váš tapetář - Interiéry Jana Bedrny, která finančně přispěla na nákup dresů.

 

Stolní tenis v novém = SKST Baník Rynholec Stolní tenis v novém = SKST Baník Rynholec


Společný trénink se Sokolem Lány

V neděli 20.11. přivítáme na našem tréninku hosty - hráče a hráčky Sokola Lány. Zatrénuje si s námi přibližně 5 dětí ve věku nejmadšího a mladšího žactva. Jde o výbornou šanci, jak si zkusit trénink ve větší skupině, poznat nové tréninkové metody a hlavně získat nové kamarády. Příjďte všichni...:-)
 


Trénink 19.10.2016

Dnes jsme poprvé měli k dispozici tři stoly v hlavním sále sokolovny. Trénink měl perfektní tempo, děti se moc snaží a už jsou vidět první pokroky:-) V sobotu dopoledne nás čeká dvouhodinový trénink a tak kromě ping-pongu budeme trochu běhat a zahrajeme si několik pohybových her.

Stále platí, že na našich trénincích uvítáme další děti - třeba i úplné nováčky. Přijďte mezi nás buď ve středu od 16.30 nebo v sobotu od 9.00


Kroužek stolního tenisu - první trénink

Šest "statečných" se zúčastnilo našeho prvního společného tréninku. Děti se i v poněkud složitých podmínkách na jednom stole postaveném v přísálí sokolovny (v hlavním sále stále probíhá rekonstrukce) velmi snažily a ukázaly, že v budoucnu by v Rynholci mohly vyrůst výborní stolní tenisté:-)

Z důvodu generálního úklidu sokolovny po rekonstrukci jsme bohužel nuceni zrušit náš sobotní trénink (8.10.). Nicméně už teď se těšíme, že ve středu 12.10. přivítáme další děti (třeba i úplné začátečníky), které se k nám budou chtít přidat...

 

Kroužek stolního tenisu - první trénink  Kroužek stolního tenisu - první trénink


Kroužek stolního tenisu zahajuje činnost

Od října 2016 zahajuje svojí činnost kroužek stolního tenisu Rynholec. Zveme všechny děti

(i rodiče) na první trénink, který se koná ve středu 5.října 2016 od 16.30 v sokolovně.

 

Kroužek stolního tenisu