Turnaje

Turnaj ve stolním tenise - Rynholec

V sobotu 8.4.2017 se čtyři hráči našeho oddílu zúčastnili turnaje ve stolním tenise pořádaného sportovní komisí OÚ Rynholec. Ten byl primárně určen pro dospělé a tak naši zástupci byli jedninými mladšími 18 let.

Celkem se přihlásilo 16 hráčů - buď amatérů či zástupců klubů z nejnižší soutěže Okresní přebor V.třídy. Turnaj se hrál systémem každý s každým. Na každého tedy čekala velká porce v podobě 15 zápasů. Děti tak bojovaly nejen s výrazně stařšími a zkušenějšími soupeři, ale ke konci už i s velkou únavou. Se všemi nástrahami se popraly statečně, dokázaly během dne odehrát několik vyrovnaných zápasů a získat i pár výher. V konečném pořadí pak skončila Beatka na 16.místě, Adámek 15., Matěj 14. a Milan na 12 místě.

Důležitější než konečné umístění ale bylo porovnání s pravidelnými účastníky soutěží dospělých. To jasně ukázalo, že pokud budou děti i nadále poctivě trénovat, můžeme se od sezóny 2018/2019 do těchto soutěží naprosto bez obav přihlásit.

Turnaj ve stolním tenise - Rynholec Turnaj ve stolním tenise - Rynholec

 

Turnaj ve stolním tenise - Rynholec Turnaj ve stolním tenise - Rynholec


SKST Baník - v Lánech opět úspěšně

V sobotu 18.3. se v Lánech uskutečnil poslední bodovací turnaj mládeže v sezoně 2016/2017. Z různých důvodů jsme do bojů nemohli vyslat Beatu a Matěje, a tak naše barvy hájili pouze dva zástupci. Z ostatních oddílů byla účast početná, celkově se v kategorii nejmladšího žactva prezentovalo 15 dětí. Turnaj byl zároveň pořádán jako Přebor žactva okresu Rakovník, a tak se naši borci mohli poprat nejen o další body do série bodovacích turnajů, ale také o tento prestižní titul.

SKST Baník - v Lánech opět úspěšně

Adam Šaroch byl nalosován do tříčlenné skupiny splolečně s Vítem Kasnerem (STC Slaný) a Denisou Hýžovou (TSM Kladno). Oba soupeři patří do první pětky nejlepších hráčů a byli nad Adámkovy síly. Ze třetího místa ve skupině se kvalifikoval do soubojů o konečné 9.-15. místo. V této části pavouka už Adámka čekali mnohem přijatelnější protivníci. Prvním z nich byla Rozálie Toužimská (TSM Kladno), se kterou svedl v zápase nejmladších účastníků turnaje neuvěřitelně vyrovnanou bitvu. Vedení se přelévalo ze strany na stranu až zápas dospěl do rozhodujícího pátého setu. I v něm bylo skóre dlouho vyrovnané, nakonec se ale od Adámka trochu odklonilo štěstí, když jeho soupeřka vyhrála nejtěsnějším možným rozdílem 11:9. Na obou stranách ale bylo k vidění několik hezkých výměn, za které diváci odměnili aktéry potleskem. V závěrečném zápase pak Adam zklamaný porážkou podlehl i Lucii Maurerové ze Sokola Hředle a obsadil 15.místo. Přesto byl jeho výkon velmi nadějný především směrem k příštímu ročníku bodovacích turnajů.

SKST Baník - v Lánech opět úspěšně SKST Baník - v Lánech opět úspěšně

Milan Tlustý si nejdříve poradil s Lucií Maurerovou (3:0) a Samuelem Curtisem (STC Slaný, 3:2), aby se v souboji o první místo ve čtyřčlenné skupině utkal s Davidem Chládkem ze Sokola Nesuchyně. Tento zápas se Milanovi bohužel příliš nepovedl. Navzdory porážce 0:3 ale postoupil ze druhého místa do horní části pavouka o celkové prvenství. Zde ho v prvním kole čekala zástupkyně TSM Kladno Denisa Hýžová. Milan sehrál se svojí soupeřkou vyrovnaný zápas, ve kterém ještě vedl 2:1 na sety a měl nadějně rozhraný i rozhodující pátý set. Nakonec však v napínavé koncovce podlehl 2:3 a musel se tak spokojit s bojem o celkové 5.místo. Protože semifinále bylo výlučnou záležitostí hráčů okresu Kladno, znamenal zisk 5. příčky zároveň zisk titulu Přeborník okresu Rakovník. K tomu ale bylo zapotřebí vyhrát ještě dva zápasy. V prvním z nich si Milan po zbytečně nervózním začátku došel pro vítězství nad Andreou Slámovou (Sokol Hředle, 3:2). Poslední překážkou pak byl známý ze skupiny - David Chládek. V tomto zápase se  opět potvrdilo, že styl tohoto hráče Milanovi vůbec nevyhovuje a výsledkem byla porážka 0:3. Cenný titul tedy druhému zástupci SKST Baník unikl, nicméně i druhé místo v okrese má určitě svojí váhu.

SKST Baník - v Lánech opět úspěšně SKST Baník - v Lánech opět úspěšně

A jak zhodnotit celou sérii turnajů? Z pohledu SKST Baník jednoznačně pozitivně. Už jen to, že jsme hned v prvním půlroce naší existence (oddíl/kroužek vznikl teprve v říjnu 2016) dokázali do bojů na této úrovni vyslat hned čtyři hráče, je velkým úspěchem. Navíc všichni naši hráči bojovali velmi statečně (a zároveň férově) a v celkovém hodnocení se rozhodně neztratili:

Matěj Šíma - v kategorii mladšího žactva celkově 15.místo

Milan Tlustý - v kategorii nejmladšího žactva celkově 5.místo; navíc individuálně 3.místo (BT Unhošť) a 2.místo (Přebor okresu Rakovník)

Beata Tlustá - v kategorii nejmladšího žactva celkově 15.místo

Adam Šaroch - v kategorii nejmladšího žactva celkově 21.místo

Vzhledem k tomu, že všechny děti zůstávají i pro příští ročník ve stejné kategorii a jejich tréninková morálka je příkladná, můžeme se v sezoně 2017/2018 těšit na ještě lepší výsledky. Navíc máme v záloze další hráče a hráčky, které do bojů za zelenými stoly nasadíme.

A abychom nezůstali pozadu ani po organizační stránce, uděláme všechno pro to, aby jeden z turnajů příštího ročníku, mohly děti sehrát na domácí půdě - v nově zrekonstruované rynholecké sokolovně.

Držte nám palce!

 

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
vysledky-celkove-rbtm-2016-17.xls 35.3 Kb

SKST Baník - z Unhoště vezeme medaili!

V nových dresech a s novým názvem oddílu (bližší info v článku zde) jsme se hned první lednovou sobotu vypravili do Unhoště na již 4.regionální bodovací turnaj mládeže. Počet účastníků z našeho oddílu jsme rozšířili na čtyři a v celkovém poli 27 hráčů a hráček se nám dařilo převelice.

 

Jako vždy nejtěžší to měl svým zařazením do kategorie mladších žáků Matěj Šíma. V této kategorii se turnaje zúčastnilo 10 hráčů, a tak byl Matěj nalosován do jedné ze dvou pětičlenných skupin. Zde postupně podlehl Aleně Martinovské z TTC Kladno, pozdější vítězce Veronice Lédlové ze Sokola Hředle, Janu Chalupovi ze Sokola Lány i Štěpánu Pátkovi ze Sokolo Nesuchyně. Z pátého místa se tak kvalifikoval do souboje o konečnou devátou pozici. Soupeřkou mu byla o rok starší Anna Pondělíčková ze Sokola Hředle a v tomto zápase se Matěj konečně dočkal. Zkušeně využil slabšího forhendu soupeřky  a celkem jednoznačně zvítězil 3:0 na sety. Zaznamenal tak své první vítězství na turnajích a obsadil konečné 9.místo.

SKST Baník - z Unhoště vezeme medaili! SKST Baník - z Unhoště vezeme medaili!

 

Benjamínkem naší výpravy, který si připsal první start na turnajích, byl Adam Šaroch. V nejmladší kategorii nastoupil v těžké šestičlenné skupině a jeho úkolem bylo především sbírat cenné zkušenosti. K tomu měl dostatek příležitostí především v soubojích se suverény těchto turnajů - dvěma hráči STC Slaný, kdy oběma podlehl 0:3. Dále pak stejným poměrem prohrál s již ostřílenými hráči Davidem Chládkem (Sokol Nesuchyně) a Anetou Slámovou (Sokol Hředle). Větší šanci měl v zápase s další zástupkyní Hředlí a také nováčkem Lucií Maurerovou. I tento zápas Adámek nakonec prohrál a skončil tak na turnaji na 11.místě. Podal ale statečný výkon a určitě si vybudoval dobrý základ pro další turnaje

SKST Baník - z Unhoště vezeme medaili! SKST Baník - z Unhoště vezeme medaili!

 

Stejně jako Matěj v mladších žácích, toužila po svém premiérovém úspěchu mezi nejmadšími Beata Tlustá. Nalosována byla do pětičlenné skupiny, kde se, kromě sourozeneckého souboje s Milanem (0:3), utkala s Jiřím Lincem ze Sokola Hředle a Vítem Kasnerem z STC Slaný. Tyto zápasy prohrála 0:3, ale už v zápase s Rozálií Toužimskou z TSM Kladno dokázala vybojovat set a dala tak najevo, že svůj cíl v podobě vítězství hodlá splnit. Povedlo se jí to v zápase o konečné 9.místo, když zkušeně přehrála 3:1 Lucii Maurerovou ze Sokola Hředle. Do celkového bodování turnajů si tak připsala hezkých 30 bodů.

SKST Baník - z Unhoště vezeme medaili! SKST Baník - z Unhoště vezeme medaili!

 

Nikoliv pro první vítězství, ale pro umístění v první polovině tabulky si přijel Milan Tlustý. V těžké konkurenci to vypadalo jako odvážný cíl, ale Milan zvládl zkušeně první tři zápasy ve skupině (Rozálie Toužimská, Jiří Linc i sestra Beata Tlustá - vše 3:0) a zajistil si tak semifinále. O lepší výchozí pozici se utkal s celkově druhým hráčem bodovacích turnaju Vítem Kasnerem z STC Slaný. Byl to tuhý boj, ale Milan si nechal utéci začátek dvou setů a kvůli tomu nakonec podlehl 2:3. Vinou této porážky narazil v semifinále na suveréna turnajů Adama Krčka z STC Slaný. Zde byl patrný výkonnostní rozdíl a porážka 0:3 znamenala boj o 3.místo - opět s Vítem Kasnerem. Všichni očekávali stejné drama jako ve skupině, jenže to se tentokrát nekonalo. Milan využil soupeřovy větší nervozity, plnil taktické pokyny a hladká výhra 3:0 znamená, že do Rynholce přivezl bronzovou medaili!

SKST Baník - z Unhoště vezeme medaili! SKST Baník - z Unhoště vezeme medaili!

 

Do společné soutěže čtyřher jsme tentokrát mohli nasadit dva páry. Bohužel oba měly smůlu na los a jak Adámek s Beatkou, tak Matěj s Milanem svým lepším soupěřům podlehli hned v prvním kole.

I přesto ale byl turnaj v Unhošti jednoznačně úspěšný. Všichni si splnili svůj cíl a někteří ho dokázali i překonat. Už se těšíme na závěrečný březnový turnaj v Lánech, kam plánujeme ještě početnější výpravu.


Kroužek stolního tenisu - turnaj Stochov

V sobotu 3.12. jsme se zúčastnili dalšího ze série bodovacích turnajů mládeže okresů Kladno a Rakovník, tentokrát na Stochově. Pro nás se jednalo o druhou účast na těchto turnajích a konkurence byla ještě větší než minule - celkem se sešlo 33 dětí. Do bojů jsme opět vyslali tři želízka v ohni a doufali v dobrý výsledek.

Kroužek stolního tenisu - turnaj Stochov

V kategorii mladšího žactva nastoupil Matěj Šíma. V základní skupině odehrál celkem tři zápasy, přičemž nejblíže vítězství byl hned v tom prvním. Ve vyrovnaném zápase však nakonec podlehl Pavlu Cibíkovi ze Sokola Lány. Další dva soupeři už byli nad Matějovi síly a prohrál jak s Veronikou Šafkovou (TSM Kladno), tak s Karlem Černým (Sokol Buštěhrad). Ve finále B potom hned v prvním kole narazil na nejlepšího hráče této poloviny pavouka Adama Herdu ze Sokola Buštěhrad a i tady z toho byla porážka 0:3. Matěj se tak nakonec umístil na děleném 12. - 15. místě

Kroužek stolního tenisu - turnaj Stochov Kroužek stolního tenisu - turnaj Stochov

Mezi nejmladším žactvem zasáhla do bojů Beata Tlustá. Tři porážky v základní skupině (Adam Krček - STC Slaný, Jiří Linc - Sokol Hředle a M.Kos - KST Rakovník) jí odsoudili k bojům ve finále B. Tam v prvním kole narazila na znamého ze společného tréninku - Šimona Chalupu ze Sokola Lány. Průběh zápasu byl vyrovnaný, bohužel v koncovce vždy prokázal větší zkušenosti Šimon. Beata se tak umístila na děleném 9. - 11. místě.

Kroužek stolního tenisu - turnaj Stochov Kroužek stolního tenisu - turnaj Stochov

Milan Tlustý v prvním zápase základní skupiny porazil Šimona Chalupu 3:0. Následně podlehl Marcelu Kučerovi z STC Slaný 0:3 a bylo jasné, že rozhodující zápas o postup do finále A sehraje proti Davidu Chládkovi ze Sokola Nesuchyně. První set dospěl do dramatické koncovky, ve které se nakonec radoval David Chládek. Výhodu jednoho vyhraného setu pak dokázal zúročit a další dva sety už byly jeho jasnou záležitostí. Milan se tak kvalifikoval ze třetího místa do finále B, kde odehrál dvě dramatické a velmi vyrovnané bitvy. Nejdříve porazil rakovnického M.Kosa 3:2, aby pak v zápase o 7.místo stejným poměrem podlehl Andree Slámové ze Sokola Hředle. Nakonec tedy obsadil 8.místo.

Kroužek stolního tenisu - turnaj Stochov Kroužek stolního tenisu - turnaj Stochov

Ve čtyřhrách hraných vyřazovacím způsobem pouze na 2 vítězné sety bylo pro oba "naše" páry konečným hned první kolo. Matěj s Milanem prohráli se soupeři z Nesuchyně 0:2, Beata ve dvoji s M.Kosem potom po boji podlehli dvojici Trpáková, Chalupa.

Kroužek stolního tenisu - turnaj Stochov

Celkově naši hráči dokázali zaznamenat dvě vítězství z patnáci odehraných zápasů. Je ale nutné zmínit, že některé porážky byly velmi těsné a k výhrám nám chybělo pouze více zkušeností. Ty pojedeme zase sbírat hned na začátku ledna, kdy se v Unhošti koná další turnaj.

 

 


Kroužek st.tenisu - turnaj v Lánech

V sobotu 5.11. jsme se na pozvání Sokola Lány vydali reprezentovat Rynholec na bodovací turnaj mládeže určený hráčům z okresů Rakovník a Kladno. Do bojů jsme mezi 29 účastníků vyslali všechny tři borce, kteří v současnosti zvládnou odehrát zápas podle pravidel (tj. umí především správné podání)

Kroužek st.tenisu - turnaj v Lánech

V kategorii mladšího žactva (nar. 2004 - 2005) nás reprezentoval Matěj Šíma. V této kategorii většinou hrají děti, které se stolnímu tenisu věnují už několik let, a tak to měl Matěj opravdu těžké. V základní skupině postupně podlehl soupeřům z TTC Kladno, TSM Kladno, Sokolu Lány a Sokolu Buštěhrad. Matějův výkon se ale zlepšoval zápas od zápasu, a tak v prvním utkání o konečné umístění dokázal vyhrát svůj první set a nechybělo mnoho, aby ve druhém přidal další. Nakonec z toho bylo pro Matěje 13.místo.


Kroužek st.tenisu - turnaj v Lánech   Kroužek st.tenisu - turnaj v Lánech

V kategorii nejmladšího žactva (nar. 2006 a mladší) jsme měli dva zástupce. Beata Tlustá byla jedním ze tří nejmladších účastníků turnaje (2008), ale se svými většinou staršími soupeři bojovala statečně. Nakonec však prohrála se soupeři z TSM Kladno, Sokolu Hředle, Sokolu Lány i STC Slaný. V zápase o 9.místo pak trochu smolně prohrála i s domácí V. Janečkovou a bylo z toho konečné 10.místo.

Kroužek st.tenisu - turnaj v Lánech   Kroužek st.tenisu - turnaj v Lánech

Milan Tlustý odehrál základní skupinu s bilancí dvou výher (A.Slámová - Sokol Hředle a V.Janečková - Sokol Lány) a dvou porážek (Krček - STC Slaný a Chládek - Sokol Nesuchyně). Kvalifikoval se tak do finále B, kde mohl bojovat o celkové 5.místo. To se mu nakonec podařilo získat, když ke dvěma vítězstvím ze základní skupiny přidal další dvě výhry (Š.Chalupa - Sokol Lány a opět A.Slámová - Sokol Hředle).

Kroužek st.tenisu - turnaj v Lánech   Kroužek st.tenisu - turnaj v Lánech

Soutěž čtyřher byla společná pro všechny kategorie a hrála se od začátku vyřazovacím způsobem. Beata se svým spoluhráčem (ve dvojici utvořené až přímo na místě) podlehli soupeřům ze Sokola Nesuchyně 0:3. Matěj s Milanem pak sehráli snad nejvyrovnanější zápas celého turnaje. Svým o několik let starším soupeřkám ze Sokola Hředle podlehli po velké bitvě 2:3, když poslední set prohráli až v koncovce 8:11


Kroužek st.tenisu - turnaj v Lánech   Kroužek st.tenisu - turnaj v Lánech

Turnaje jsme se zúčastnili především proto, abychom ochutnali turnajovou atmosféru a začali sbírat první cenné zkušenosti, a tak je pro nás celková bilance čtyř vítězství z odehraných 19 zápasů určitě úspěchem. Navíc se podařilo domluvit spolupráci se Sokolem Lány, a tak se děti mohou v brzké době těšit na společný trénink všech hráčů obou oddílů (termín i místo budou upřesněny).