Turnaje

6.RBTM - medailové žně na konec sezóny - v Rynholci zůstalo pět medailí!

Všude dobře, doma nejlépe - tímto rčením se doslova a do písmene řídili hráči Baníku při posledním bodovacím turnaji sezóny 2018/2019. Ten se totiž uskutečnil v Rynholci a napříč kategoriemi jsme v něm získali celkem 5 medailí! Protože byl rynholecký turnaj posledním v sezóně, rozdělovaly se medaile nejen za tento turnaj, ale také za celou sérii regionálních bodovacích turnajů. Navíc se vyhlašovali nejlepší hráči a hráčky okresu Rakovník. 

Nejmladší žactvo - 16 účastníků

V této kategorii nás zastupovala Julča, Anetka a Adam. Ani jeden se nástrahami základních skupin neprobil do finále A, nicméně ve finále B se jim dařilo výrazně lépe a dokázali urvat několik výher. Adam se dokonce ve finále B dostal tak vysoko, že byl nakonec třetím nejúspěšnějším hráčem z okresu Rakovník.

Mladší žactvo - 5 účastníků

V této sezóně tradičně nejméně obsazená kategorie. Nicméně i tak musel Milan odehrát čtyři těžké zápasy. Ve všech si dokázal poradit, i když s kladenským Koubíkem prohrával už 1:2 na sety. Nakonec ale prošel turnajem bez porážky a prvním místem si tak zajistil i celkové první místo v celé sezóně. Navíc se stal Okresním přeborníkem pro tuto sezónu ve své kategorii.

Starší žactvo - 10 účastníků

Nejstarší kategorie byla tentokrát obsazena velmi dobře a Matěj neproklouzl do finále A. Nepomohl mu k tomu ani výborný výkon proti kladenské Martinovské - druhé nejlepší hráčce této kategori. Následně pak v souboji o 7. místo podlehl i buštěhradskému Elgerovi přesto, že vedl již 2:0 na sety. Celkově z toho tedy bylo 8. místo

Čtyřhra

Anetka s Julčou ani Adam v kombinovaném páru s kladenským Novotným nedokázali přejít přes první kolo. Osvědčená dvojice Matěj s Milanem se ale dostali až do čtvrtfinále, kde sice podlehly budoucím vítězkám, ale díky tomuto výsledku se stali třetím nejlepším párem okresu Rakovník.

 

Přehled všech medailí Baníku:

Adam Šaroch - 3.místo - Okresní přebory Rakovník nejmladší žactvo

Milan Tlustý - 1.místo - 6.regionální bodovací turnaj; 1.místo - celkové pořadí bodovacích turnajů v sezóně; 1.místo - Okresní přebory Rakovník mladší žactvo

Matěj Šíma a Milan Tlustý - 3.místo Okresní přebory Rakovník čtyřhra

Celkově pět získaných medailí znamená, že Baník je spolu se Sokolem Nesuchyně druhým nejúspěšnějším týmem celého turnaje. Lépe se prezentoval pouze tým TSM Kladno, který ale funguje na bázi profesionálních trenérů a jako tréninkové středisko talentů z širokého okolí. Všem klubům s porovnatelnými podmínkami se Baník dokázal nejen vyrovnat, ale dokonce je předčil. Výborná zpráva pro práci v další sezóně.

 

6.RBTM - medailové žně na konec sezóny - v Rynholci zůstalo pět medailí!   6.RBTM - medailové žně na konec sezóny - v Rynholci zůstalo pět medailí!   6.RBTM - medailové žně na konec sezóny - v Rynholci zůstalo pět medailí!   6.RBTM - medailové žně na konec sezóny - v Rynholci zůstalo pět medailí!


5.RBTM - V Unhošti se daří, vezeme dvě medaile

Po únorové pauze se v Unhošti uskutečnil další regionální bodovací turnaj. Termín na konci rakovnických a začátku kladenských prázdnin byl důvodem k trochu menší účasti než je obvyklé. Celkem se zúčastnilo 27 hráčů, Baník měl 4 zástupce.

Nejmladší žactvo - 14 účastníků

Beatka a Anetka jako zástupkyně Baníku v kategorii nejmladšího žactva byly nalosovány do pětičlenných skupin. Postup do finále A oběma unikl. Nicméně ve finále B již byly úspěšnější, Beatka dokázala vyhrát dva zápasy a umístit se tak ve finále B na třetím místě, což celkově znamená 9.pořadí. Anetka nakonec skončila na 11.-14.místě

Mladší žactvo - 3 účastníci

Tradičně nejméně obsazená kategorie tentokrát čítala pouze 3 hráče. Pořadatelé proto rozhodli o jejich zařazení do kategorie staršího žactva s tím, že po základní skupinách si tři mladší žáci zahrají o konečné pořadí v této kategorii. Pozitivním zjištěním bylo, že Milan dokázal i ve starší kategorii projít skupinou bez porážky (porazil i pozdější vítězku starší kategorie Alenu Martinovskou). V soubojích o pořadí v kategoii mladší pak přehrál jak Doležílkovou, tak Denisu Hýžovou z TSM Kladno (shodně 3:0) a kategorii mladšího žactva vyhrál

Starší žactvo - 10 účastníků

Matěj bohužel v základní skupině podlehl Martinovské a v boji o postup do finále A také buštěhradskému Elgerovi. Ve finále B potom porazil kladenského Novotného a prohrál s Gallatem, což celkově znamenalo 8.místo.

Čtyřhra

Úspěšné bylo vystoupení našich hráčů ve čtyřhře. Beatka s Anetkou jen těsně podlehly svým lánským soupeřkám. Matěj s Milanem po hladkém vítězství v prvním kole přešli ve druhém kole přes dvojici Bohatý-Cibík a zajistili si tak účast v bojích o medaile. V semifinále pak bohužel těsně nestačili na dvojici Martinovská - Hýžová. Chuť si spravili v boji o třetí místo, kde přehráli hladce Elicera s Martinovským a konečně se tak probojovali k první společné medaili ze čtyřhry.

Dvě medaile z Unhoště jsou určitě dalším povzbuzením a příslibem před posledním turnajem 27.4. v Rynholci.


4.RBTM - Úspěšné vystoupení v Lánech korunováno zlatem

V prvním turnaji v roce 2019 se zástupcům Baníku nadmíru dařilo. Zlato, jedna účast ve finále A a vítězství ve finále B. To je ve zkratce bilance, kterou vezeme z Lán. A jak se dařilo jednotlivých hráčům a hráčkám?

Nejmladší žactvo - 20 účastníků

Adam Šaroch dokázal díky dvěma vítězstvím v základní skupině proklouznout do finále A. Tady už byli oba soupeři Beránek (Buštěhrad) i Šturma (Janov) nad jeho síly, ale s účastí ve finále A a celkovým 10.místem je Adam určitě spokojen. Beata Tlustá sice v základní skupině nezískala žádné vítězství, ale pozdější boje ve finále B ji evidentně svědčily více. Postupně přehrála Chalupovou (Lány), Chalachana (Buštěhrad) i Leontýnu Toužimskou (TSM Kladno), zakončila turnaj s pozitivní bilancí 3 výhry, 2 porážky a připsala si 90 bodů za celkové 11 místo. I další tři zástupkyně Baníku Daisy Hill, Julie Pelcová a Aneta Šímová se díky porážkám ve skupinách představily ve finále B. Tady nasbíraly celkově 3 výhry, když Julča a Anetka dokázaly porazit Rudu (Buštěhrad) a v souboji mezi Daisy a Julčou byla úspěšnější prvně jmenovaná. Celkově se tedy devčata seřadila v pořadí Daisy, Julča, Anetka na 17.-19.místě.

Mladší žactvo - 6 účastníků

Kategorie mladšího žactva byla tentokrát nejméně početná, a tak se hrála jedna velká skupina systémem každý s každým. Baník v této kategorii reprezentuje Milan Tlustý a v první čtyřech zápasech neměl problém (ztratil pouze 1 set). Poslední zápas ve skupině se ukázal jako pravé finále, protože šlo o souboj dvou do té doby neporažených, v němž Milan vyzval Denisu Hýžovou (TSM Kladno). Boj to byl velký, herní převaha byla většinou na straně Milana, psychicky zvládala lépe souboj Denisa. Po vyrovnaném průběhu dospěl zápas až do pátého setu, který pro sebe poměrem 11:8 získal Milan a stal se tak vítězem celé kategorie!

Starší žactvo - 9 účastníků

Matěj Šíma měl tentokrát smůlu na los, když byl přiřazen do pětičlenné skupiny a potřeboval tak k postupu porazit 3 soupeře. To se bohužel nepodařilo, i když začal velmi dobře, porazil velkého soupeře Pátka (Nesuchyně) a dlouho vzdoroval i favoritovi J.Chalupovi (Lány). Nakonec s ním po boji prohrál stejně jako s Alicí Martinovskou (TTC Kladno) a i přes výhru v posledním zápase putoval s bilancí 2 výhry, 2 porážky do finále B. Tady na rozdíl od Beaty podal výrazně horší výkony než v základní skupině a po dalších dvou porážkách (z nich jedna se soupeřem ze skupiny Pátkem) skončil celkově na 8.místě.

Lánský turnaj jasně potvrdil vzestupnou úroveň hráčů Baníku. Zvláště na klucích je vidět, že jim pravidelné zápasy v soutěži dospělých hodně pomáhají. Dnes se k nim v druhé polovině svého vystoupení přidala navíc i Beata. Už se těšíme, co naši hráči předvedou začátkem března v Unhošti a především na konci dubna na domácích rynholeckých stolech.

 

4.RBTM - Úspěšné vystoupení v Lánech korunováno zlatem   4.RBTM - Úspěšné vystoupení v Lánech korunováno zlatem

4.RBTM - Úspěšné vystoupení v Lánech korunováno zlatem   4.RBTM - Úspěšné vystoupení v Lánech korunováno zlatem


Bronz a brambora ze Stochova

Na Stochově se tentokrát hrály pouze dvě kategorie, soutěž staršího žactva byla zrušena z důvodou souběžně se konajících krajských přeborů v Rakovníku. Přesto s námi na Stochov cestoval i Matěj, který nastoupil alespoň do společné soutěže čtyřher. Obsazení ze strany Baníku tak bylo opět kompletní.

Nejmladší žactvo

Neuvěřitelných 24 dětí v této kategorii znamenalo velkou konkurenci, ve které se opět dařilo Adamovi Šarochovi. Dokázal se probít do finále A, kde skončil hned po první porážce na děleném 9.-12.místě. Aneta Šímová a Beata Tlustá uhráli ve finále B po jednom vítězství, což je v konečném hodnocení posunulo o kousek výš než zbylé dvě zástupkyně Julii Pelcovou a Daisy Hill. Nutno ještě zmínit velmi dobrý výkon Beatky, které v závěrečném zápase finále B hodně trápila favorizovaného Hoška (Lány), kterému podlehla až po velkém boji 2:3

 

Mladší žactvo

Milan Tlustý prošel tentokrát soutěží pouze s jedinou porážkou, ta ale bohužel přišla "už" v semifinále (stejně jako v Unhošti s Makarou z STC Slaný), a tak z toho bylo konečné třetí místo.

Čtyřhry

V soutěži čtyřher se nejlépe vedlo páru Matěj Šíma, Milan Tlustý, který se prokousal až do semifinále a byl tak jedno vítězství od medaile. Bohužel jak soupeři ze Slaného, tak z Nesuchyně už byly nad síly kluků, a tak z toho byla nepopulární "bramborová" medaile. Výkon kluků byl ale velmi sympatický a oba cítí, že díky tréninkové píli by v letošní sérii turnajů medaile nemusela být nereálná.


Ve znamení dvojek - z druhého turnaje dvě druhá místa

Druhý regionální bodovací turnaj se uskutečnil 17.11. v Unhošti. Baník vyslal do boje vinou různých okolností pouze čtyři zástupce. O co menší naše výprava byla, o to více úspěšných vystoupení si ale připsala.

Nejmladší žactvo

Adam Šaroch se dokázal probít ze základní skupiny do finále A, kde statečně bojoval se soupeři a nakonec si odvezl dělené 5.-8. místo. Julie Pelcová a Beata Tlustá se ze základních skupin do áčka neprotlačily a reprezentovaly nás ve finále B. Julča v něm dokázala jedno utkání vyhrát a děvčata si tak připsala pěkné body do celkového hodnocení.

 

Mladší žactvo

Milan Tlustý prohrál za celý turnaj pouze dvakrát, shodou okolností vždy se stejným soupeřem. Už v základní skupině nestačil na nováčka turnajů Jakuba Makaru z STC Slaný. Přesto postoupil do finále A, kde si postupně poradil se všemi soupeři, aby ve finále opět podlehl nepříjemnému obranáři Makarovi. I tak je celkové druhé místo úspěchem, zvlášť když ho Milan podpořil i stříbrem ze čtyřhry. Při neúčasti Matěje nastoupil se svým tenisovým sparing-partnerem Honzou Pokorným (Nové Strašecí) a přemožitele našli až ve finále, a to opět v podobě slánského páru Makara - Elicer.

Další turnaj se uskuteční již za 3 týdny na Stochově.


1.RBTM - Na úvod sezóny navazujeme na sérii bronzových medailí

V sobotu 6.10. jsme se zúčastnili prvního bodovacího turnaje žactva v této sezóně. Do Lán si tentokrát našlo cestu 36 dětí rozdělených tradičně do tří kategorií.

Nejmladší žactvo

V  nejpočetnější kategorii se tentokrát prezentovalo 19 dětí. Po přesunu Milana o kategorii výše bude letos v nejmladších dětech velmi těžké získat nějaký výrazný úspěch. V základních skupinách dokázal ze všech našich hráčů (Adam Šaroch, Daisy Hill, Anetka Šímová, Julča Pelcová) uhrát jedno vítězství pouze Adam. Ani to ale nestačilo a všichni čtyři zástupci zamířili do finále B.  Tady už se dařilo více, když Adam si připsal tři vítězství a Anetka jedno. Na první desítku to tentokrát nestačilo, nicméně některé výkony hlavně Anetky a Daisy (které v této kategorii zůstanou ještě i příští sezónu) byli příslibem pro budoucnost.

Umístění hráčů a hráček Baníku: Adam Šaroch – 13. místo; Daisy Hill, Anetka Šímová, Julča Pelcová – dělené 17.-19.místo

Mladší žactvo

6 účastníků v této kategorii dávalo Milanovi šanci na dobrý výsledek. Bohužel možná trochu vinou nervozity z nové kategorie nepodal Milan zdaleka optimální výkon a podlehl oběma dívkám. Naopak soupeře chlapce dokázal po boji přehrát, a tak z toho bylo nakonec 3.místo, které není vyloženým neúspěchem, ale pro další turnaje je určitě co zlepšovat

Starší žactvo

Naopak bez bázně vstoupil do vyšší kategorie Matěj. Využil příznivého losu, základní skupinu odehrál s bilancí 2 výhry, 1 porážka a postoupil do finále A. Tam v prvním kole podlehl pozdější vítězce A.Martinovské (TTC Kladno), ale v souboji o 5. místo už opět s přehledem přehrál M.Solčániho (TSM Kladno). 5.místo z 11 účastníků je na úvod perfektní a Matějův výkon byl určitě nejpříjemnějším překvapením sobotního dopoledne.

Čtyřhry

Zvláštní odstaveček si tentokrát zaslouží i čtyřhry. Zkušená dvojice Milan, Matěj podala velmi dobrý výkon a po velkém boji podlehla ve čtvrtfinále pozdějším vítězům Chládek-Pátek 2:3 na sety (9:11 rozhodující set). Dalším příjemným překvapením byl ale i výkon obou nově složených dvojic Adam-Anetka a Julča-Daisy, kteří ve svých prvních čtyřhrách v životě určitě nezklamali. Adam s Anetkou dokonce dokázali uhrát dva sety.

Na další turnaj už se těšíme v listopadu do Unhoště.

 

1.RBTM - Na úvod sezóny navazujeme na sérii bronzových medailí   1.RBTM - Na úvod sezóny navazujeme na sérii bronzových medailí   1.RBTM - Na úvod sezóny navazujeme na sérii bronzových medailí

1.RBTM - Na úvod sezóny navazujeme na sérii bronzových medailí   1.RBTM - Na úvod sezóny navazujeme na sérii bronzových medailí   1.RBTM - Na úvod sezóny navazujeme na sérii bronzových medailí