Turnaje

Statečný boj na krajských přeborech družstev

V sobotu 29.2. jsme vyrazili do Kladna na krajské přebory družstev mladšího žactva. Soutěž byla společná pro kluky i holky, a tak jsme sestavili dvě družstva. Pod označením "A" nastoupil "klučičí" tým ve složení Milan, Adam, Fanda a pod označením "B" potom holky - Beatka, Daisy, Anetka. Účast byla poměrně slabá, kromě nás se z celého středočeského kraje dostavily už jen tři další týmy - suverénní STC Slaný, SKC Zruč nad Sázavou a TTC Říčany.

Naše týmy bojovaly statečně, "áčko" prohrálo dva své zápasy nejtěsnějším rozdílem, ale na lepší než 4. a 5. místo to nestačilo. Dobrou zprávou je, že ze šesti hráčů jsme měli hned tři ještě z kategorie nejmladších žáků, takže máme dobře našlápnuto do příštích let.

Výsledky týmů Baníku:

Rynholec A - Rynholec B   3:0                                                     Rynholec B - Rynholec A   0:3
Rynholec A - Zruč nad Sázavou 2:3                                           Rynholec B - STC Slaný    0:3
Rynholec A - TTC Říčany 2:3                                                      Rynholec B - Zruč nad Sázavou   0:3
Rynholec A - STC Slaný 0:3                                                        Rynholec B - TTC Říčany   0:3

Celkové pořadí:

1. STC Slaný
2. SKC Zruč nad Sázavou Tennisline
3. TTC Říčany
4. Baník Rynholec A
5. Baník Rynholec B

 

Statečný boj na krajských přeborech družstev


Potvrzeno - nejlepší mládež na okrese má rynholecký Baník

6 z 12! Polovina medailí, která se rozdělovala v rámci přeborů okresu Rakovník, putuje do Rynholce. Dlouhodobé výsledky dávaly tušit, že letošní okresní přebory mládeže budou pro hráče Baníku úspěšné. Tohle je ale naprostá bomba. Co do počtu získaných cenných kovů nemáme pro letošní sezónu v rámci okresu konkurenci. Vždyť už jen další dva oddíly dokázly získat alespoň dvě medaile.

Přebory se uskutečnily v rámci 4.reg.bodovacího turnaje v Lánech. Jeho výsledky ukázaly i to, že pokud si odmyslíme dva "velkokluby" STC Slaný a TSM Kladno, můžeme naši dominanci rozšířit i na okres Kladno. V celkovém pořadí turnaje jsme totiž využili absence nejlepších hráčů z těchto dvou oddílu (účast na bodovacím turnaji ČR v Liberci) a brali jsme další tři cenné kovy.

Slaný a Kladno - to jsou kluby, které dlouhodobě vychovávají hráče pro extraligu i reprezentaci. Jsme ale pyšní na to, že hned po nich je nejlepší ping-pongová mládeže v širém okolí ta Rynholecká.

4.RBTM Lány, přehled získaných medailí

Turnaj celkově:
Mladší žactvo - Milan Tlustý - 2.místo
Starší žactvo - Matěj Šíma - 3.místo
Čtyřhra - Milan Tlustý+Matěj Šíma - 2.místo

Okresní přebory:
Nejmladší žactvo - Daisy Hill - 2.místo; František Tlustý - 3.místo
Mladší žactvo - Milan Tlustý - 2.místo
Starší žactvo - Matěj Šíma - 1.místo - přeborník okresu
Čtyřhra - Milan Tlustý+Matěj Šíma - 1.místo - přeborníci okresu; Daisy Hill + Aneta Šímová 3.místo
 

Potvrzeno - nejlepší mládež na okrese má rynholecký Baník


Z domácích stolů opět bronz

Ve "sběru" bronzových medailí jsme pokračovali i na třetím bodovacím turnaji, který se tentokrát uskutečnil u nás v rynholecké sokolovně. Účast byla (zřejmě vinou vlny nemocí) tentokrát o něco slabší, a to jak celkově, tak i co se týče našich hráčů. V kategorii nejmladšího žactva jsme měli jediného zástupce, ale Fanda nezklamal. Ač o dva i více let mladší než jeho soupeři, dokázal si připsat dvě vítězství, což je určitě povzbuzení do dalších turnaji. Mezi mladšími žáky a žákyněmi dosáhl zřejmě nejlepšího výsledku Adam, který se dokázal probojovat do finále A. Ve finále B si svoje odvedla Beatka s Julčou. A samozřejmě letošní "sběratel" bronzů Milan ani tentokrát nevybočil a zapsal si celkové třetí místo mezi mladšími. V kategorii starších se tentokrát moc nevedlo Matějovi, ten ale dá na nepříliš povedené vystoupení určitě zapomenout v okresní soutěži. Další turnaj se uskuteční 4.1.2020 v Lánech a v jeho rámci budou sehrány také okresní přebory Rakovnicka. Šance na úspěch bude tedy větší a my se o něj popereme.


V Lánech bronz pouze ze čtyřhry

Na turnaj do Lán jsme vyrazili opět téměř v kompletním složení. Chyběl pouze nemocný Matěj a Baník měl tak ve startovním poli 7 zástupců. Tentokrát se nám ale příliš nedařilo. Ani obvyklá medilová "jistota" v podobě Milana Tlustého se tentokrát nekonala - bylo z toho nakonec "až" 4.místo v kategorii mladšího žactva. Ostatní hráči vesměs po neúspěnšých vystoupeních ve skupinách bojovali ve finále B. Medailovou "normu" jsme tak splnili alespoň díky kombinované čtyřhře Milan Tlustý - David Chládek (Nesuchyně), i když i tady  byly naděje na lepší než celkově 3.místo.

Ne pokaždé může být "posvícení", tím spíš ale uděláme vše pro to, aby další turnaj, který se koná 14.12. v Rynholci byl pro Baník mnohem úspěšnější.


V Unhošti bereme bronz

První regionální bodovací turnaj v Unhošti přinesl Baníku jednu bronzovou medaili, kterou vybojoval v kategorii mladšího žactva Milan Tlustý. Úspěchem je určitě i postup Adama Šarocha do finále A (ve stejné kategorii). Tam už Adam na svoje soupeře nestačil a bylo z toho konečné 7.místo. Medaile pak těsně unikla páru Milan Tlustý, Matěj Šíma ve čtyřhře.

Ve finále B mezi mladším žactvem dokázala několikrát zvítězit Beata Tlustá i Julie Pelcová a také Matěj Šíma ve starším žactvu. Mezi nejmladšími si odehrála svůj standard už "zkušená" Anetka Šímová a svůj první turnaj absolvoval také František Tlustý.