Obecní symboly

Znak

Znak obce

Popis znaku:
V zeleném štítu dvě zlatá zkřížená hornická kladívka nad zlatou konstrukcí těžní věže rostoucí z paty štítu.

Ikonografie znaku:
Na rynholeckém katastru mezi obcemi Rynholec a Lány je lesem porostlá vyvýšenina, kde býval uhelný důl Laura. Nejen tento důl, ale i řada dalších v okolí zaměstnávala několik generací zdejších obyvatel. Na tuto skutečnost ukazuje stylizovaná konstrukce těžní věže a hornická kladívka nad ní. Pro štít byla volena typická hornická barva zelených vrchů jako tradičních míst důlních děl. Pro obec vytvořil návrh znaku místní občan Ing.Josef Kuna.

Prapor

Prapor obce

Popis praporu:
Zelený list se žlutou krokví vymezenou zeleným žerďovým klínem s vrcholem na středu listu. Na žerďovém klínu žlutá zkřížená hornická kladívka. Poměr šířky listu k jeho délce je 2:3.

Ikonografie praporu:
I pro obecní prapor je volena zelená barva listu, odvozená od tinktury štítu obecního znaku. Žlutá krokev odpovídá zbarvení hlavní znakové figury a její tvar připomíná konstrukční prvek těžní věže. Na prapor do plochy žerďového klínu byla umístěna zkřížená žlutá hornická kladívka, jako symbol užitý i v obecním znaku.