Kabelová televize

Programová nabídka od 1. 4. 2021

     V příloze naleznete kompletní programovou nabídku pro obec Rynholec platnou od 1. 4. 2021.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
programova-nabidka.pdf 167.2 Kb

Vypnutí analogového vysílání

Harmonogram vypínání analogového vysílání

v síti kabelové televize v Rynholci v roce 2021

 

Vážení zákazníci kabelové televize,

pozemské analogové televizní vysílání bylo v České republice ukončeno v roce 2011 a všechny analogové televizní vysílače byly demontovány a sešrotovány. Naše společnost KABELOVÁ TELEVIZE CZ s.r.o. pro Vás všechny zajistila svými technickými prostředky prodloužení analogového televizního vysílání v obecní síti v Rynholci o deset let.   Hlavním důvodem zachování tohoto analogového vysílání byla naše snaha umožnit Vám využívat v domácnosti dlouhodobě staré analogové televizní přijímače.

V současné době využívá odhadem analogové vysílání na našich sítích méně jak 5 % našich zákazníků, většina z nich již vlastní televizní přijímače, které umožňují digitální televizní příjem DVB-C tzn., že vypínání analogového vysílání se jich netýká. I provozovaná technologie pro analogové televizní vysílání je značně zastaralá a nová se nevyrábí.

Televizor pro kabelovou televizi musí být vybaven tunerem DVB-C, kterým jsou v současné době vybaveny všechny televizory známých výrobců (SAMSUNG, LG, SONY, PHILIPS apod.) Jiná podmínka pro příjem TV programů není.

 Nákup nového televizoru orientačně pořídíte:

  • již od 3500,- Kč pro velikost uhlopříčky 32 palců,
  • již od 5700,- Kč pro velikost uhlopříčky 43 palců,
  • již od 6300,- Kč pro velikost uhlopříčky 43 palců v provedení SMART,
  • již  od 8000,- Kč pro velikost uhlopříčky 48 palců

Pokud máte zájem o rozšíření programové nabídky o doplňkové balíčky, které jsou kódované (sport, filmy, erotika, příroda), je nutné si od nás pořídit CA modul s dekódovací kartou.

V případě, že vlastníte televizi bez DVB-C tuneru, budete potřebovat set-top-box DVB-C, který Vám umožní přijímat více digitálních televizních programů ve vyšší kvalitě a za stejný měsíční poplatek, který platíte nyní.

Pro využití „červeného tlačítka“ – služby HbbTV musí mít televize funkci SMART. Podmínkou pro správnou funkci služby HbbTV je kvalitní připojení k internetu, které Vám rádi zajistíme.

 

Vypínání analogového vysílání bude realizováno dle následujícího harmonogramu:

  • 9. března bude vypnuto 14 analogových programů, které jsou převážně od zahraničních distributorů,
  • 16. března bude vypnuto zbývajících 11 analogových programů ze skupiny ČT, NOVA, PRIMA, Barrandov, CS film apod.

Důvodem tohoto postupného vypínání analogových programů je snaha umožnit svým zákazníkům v dostatečném předstihu se na tuto změnu připravit.

Ukončením analogového vysílání dojde k uvolnění obsazených frekvencí kabelové sítě, které budou v tomto složitém období okamžitě využity pro kapacitní navýšení a zrychlení internetu až do 650 Mbit/s. Technologie pro navýšení této přenosové kapacity internetu je již v Rynholci připravena.

Podmínkou pro navýšení rychlosti internetu je u 122 zákazníků výměna zastaralého kabelového modemu, který již nesplňuje požadované nároky na vysokorychlostní internet.

Výměna kabelových modemů za modernější proběhne zdarma do konce dubna tohoto roku a zároveň bude zaveden paušální servisní poplatek za správu a servis domácí datové přípojky včetně kabelového modemu ve výši 50,- Kč/měsíčně.

Omezujícím faktorem pro využívání vysokorychlostního připojení v domácnosti na různé videoslužby je domácí WiFi připojení. Doporučujeme proto našim zákazníkům připojit si svůj počítač nebo televizi k internetu kabelem, pokud to technické možnosti dovolují. Při kabelovém připojení budete moci doma komunikovat rychlostí až 650 Mbit/s, ale nejrozšířenější WiFi standard Vám to omezí na cca 30 Mbit/s na jedno připojené zařízení. U více zařízení připojených v domácnosti přes WiFi se tato rychlost ještě více snižuje, i když máte doma na modemu 650 Mbit/s.

Všem zákazníkům, kteří budou mít k dispozici vysokorychlostní modem nabízíme další internetovou službu s názvem „sledovaniTV“. Tato služba má řadu výhod, které jsou uvedeny v přiloženém letáku.

Služba „sledovaniTV“ stojí měsíčně 49,- Kč. Zákazník, který si tuto doplňkovou internetovou televizní službu objedná za cenu 100 Kč měsíčně, získá ke stávajícímu smluvnímu datovému tarifu 120 Mbit/s testovací internetový rychlostní limit do 650 Mbit/s.

V případě dotazů je Vám k dispozici naše Zákaznická linka: 848 800 858 nebo nás kontaktujte na e-mail: obchod@ktcz.eu

Vaše KABELOVÁ TELEVIZE CZ s.r.o.                     

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
20200120-letak-clovece-650.jpg 281.1 Kb
2021-01-20sledovanitv-a3.pdf 793.8 Kb

programy od 1.3.2017

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
kt-od-1.3.2017.pdf 405.2 Kb

oznámení KT- modemy

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
kt675994499.jpg 97.2 Kb

kabel.televize- nabídka služeb od 1.7.2016

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
kt368823070.jpg 307.2 Kb

hlášení poruch-kabelová televize

V případě poruchy ve vysílání kabelové televize, problémy s internetem, s modemy... se obracejte přímo na servisní linku Kabelové televize CZ. Kontakt: 848 800 858 


aktuální ceník

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
kt.jpg Programová nabídka KT 330.9 Kb